Niedziele i święta:

Dni powszednie: 17:00 (zimą), 18:00

Odpusty parafialne

• Św. Józefa - 19 III
  • Św Trójcy - ipsa die (niedziela)
  • Przemienienia Pańskiego - Dąbrówka - niedziela przed lub po 6 sierpnia.

1. Dzisiaj Msze św. o g.8.00 i 11.30 w Raciążu, w Dąbrówce o g. 10.00

2. Dzisiaj po sumie chrzty dzieci.

3. Dzisiaj po Koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 zapraszam już teraz wszystkich parafian na występ słowno – muzyczny, podczas którego wystąpi Pan dr Marek Sas – poeta i historyk oraz nasz chór parafialny Św. Józef.

4. Jutro obchodzimy święto świętych Filipa i Jakuba Młodszego Apostołów

5. Jutro, we wtorek i w środę przypadają dni krzyżowe – dlatego przed Mszą św. wieczorną odbędzie się procesja z błogosławieństwem pól. Serdecznie zapraszam

6. Od 5 – 8 V przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące

7. W środę obchodzimy Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. Jutro w kościele spotkanie z dziećmi do I Komunii św. z Paniami Katechetkami, we wtorek z Panem Organistą, a w środę ze nami wszystkimi. Wszystkie spotkania o godz. 16.30. Obecność obowiązkowa.

9. W piątek od godz. 16.00 – 17.45 spowiedź dla dzieci I Komunijnych, ich rodziców, rodziców chrzestnych, rodzeństwa, dziadków, krewnych i innych osób.

10. W piątek od godz. 15.00 – adoracja rozpocznie się koronką do Bożego Miłosierdzia

11. Za tydzień w niedziele na Mszy św. o godz. 10.00 obchodzimy w naszej parafii uroczystość I Komunii św. naszych dzieci. Dzieci zbiorą się 15 minut przed Mszą św. O godz. 9.45 koło krzyża cmentarnego. Poświecenie dewocjonali nastąpi przed rozpoczęciem uroczystości. Przy krzyżu gromadzą się: krzyż, chorągwie, feretrony – proszę je przygotować. Proszę, aby nie zajmować miejsc w kościele – tam gdzie będą siedzieć dzieci i ich rodziny, bo te miejsca będą zarezerwowane. Nabożeństwo majowe dla dzieci I Komunijnych, ich rodzin i całej parafii będzie o godz. 14.30. Po nabożeństwie nastąpi rozdanie obrazków – pamiątek I komunijnych i dzieci będą składać ofiary dla dzieci na misjach

12. Za tydzień w niedziele Msze św. będą o godz. 7.00 w Raciążu, w Dąbrówce o godz. 8.30, a o godz. 10.00 – Msza św. komunijna w Raciążu.

13. Za tydzień kolekta na nasze kościoły i inne cele w parafii.

14. W tygodniu zapraszam wszystkich na nabożeństwo majowe po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 w Raciążu, w Stobnie przy Bożej Męce o godz. 18.00, a w Dąbrówce i we Wysoce o g. 17.00 oraz w Nadolnej Karczmie przy Bożej Męce o godz. 17.30

15. Proszę, aby posprzątać groby na dzień I komunii św. i groby upadające podnieść wraz z polbrukiem jeśli ktoś ma przy grobie, bo źle wygląda, a tam gdzie są trójkąty trzeba też o to miejsce dbać, a te trójkąty, które nie mają numeru będą likwidowane. Proszę, aby ziemię z doniczek sypać wokół grobów, a nie do śmietnika ponieważ są to duże koszta opłat za śmieci. Proszę także, aby w ramach wiosennych porządków zadbać o swoje obejścia, także płoty pomalować bo źle to wygląda, także z tyłu za budynkami zróbmy porządki oraz sprzątajmy przy ulicy chodniki, które do nas - do naszej posesji należą.

16. 14 V zapraszam na godz. 18.00 dzieci, które były w zeszłym roku przyjęte na I rocznicę Komunii św. i ich rodziców i rodzeństwo, a w piątek też zapraszam ich do spowiedzi od godz. 16.00.

17. Matka Boża, która pielgrzymuje po naszej parafii chce być obecna w naszym życiu, by nam pomagać – dlatego z radością i miłością starajmy się Ją przyjąć. Komu nie pasuje w tygodniu bo pracuje – to może też wziąć Maryję do siebie z soboty na niedzielę do sumy. Po Mszy św. można też kupić obrazy – ikony z Matką Bożą Nieustającej Pomocy i ze Św. Józefem oraz modlitewniki.

1. Paweł Wielandt st. wol. ze Stobna

Dominika Stybaniewicz st. wol. z Bladowa– zapowiedź II

2. Bartosz Starczewski st. wol. z Białowieży

Karolina Landmesser st. wol. ze Stobna –zapowiedź II